JAK TESTOWAĆ PERFUMY ?

Mimo iż na pozór wydaje się, że wybranie właściwych perfum, jest czymś prostym. To tak naprawdę jest to bardzo długa i czasochłonna droga. Której całe ściany perfum w perfumeriach, na pewno nam nie ułatwią. A wręcz utrudnią. Perfumiarze, oferują coraz to nowsze i ciekawsze propozycje zapachowe. A każde perfumy są inne, każde posiadają inne nuty zapachowe, i każdy zapach zachowuje się inaczej. Dlatego warto posiąść przydatną wiedzę co do ich wyboru. By nigdy nie żałować swojego zakupu.

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. I mimo iż opisałem wybór perfum jako coś trudnego. To tak naprawdę jest to czynność bardzo przyjemna. Przynajmniej dla mnie. Bardzo uwielbiam perfumy, wręcz mogę się posądzić o perfumocholizm. Ponieważ potrafię wylewać ich na siebie tony. Perfumy, to rzecz bardzo wyjątkowa. Potrafią poprawić nam samopoczucie, podkreślić nasz charakter, a nawet przypomnieć zapomniane wspomnienia. Życie bez perfum byłoby nudne, i zbyt oczywiste. Dlatego tak ważne jest posiadanie wiedzy o tym, jak wyselekcjonować, właściwy zapcha, który podkreśli nasz charakter, i sprawi, że nawet w zły dzień poczujemy się szczęśliwi. Dlatego dziś przedstawię ci kilka zasad selekcjonowania i wyboru właściwych perfum.

 

jak testować perfum 1

 

Zasada wręcz oczywista. Każdy z nas ma inny nos, przez co też inne gusta zapachowe. Dla jednych coś o nieciekawym zapachu może pachnieć, a dla innych może być już być nieprzyjemnym zapachem. Dlatego też nie kupuj perfum, z czyjegoś polecenia. Lub dlatego, że jest to bestseler sprzedażowy, którym pachnie pół polski. Nigdy nie ufaj czyjemuś nosowi. Ponieważ perfumy mają przypaść do gustu tobie, a nie sprzedawcy, czy znajomym. Ty masz się dobrze czuć w tym zapachu. I z chęcią do niego wracać. Dlatego też twój nos podpowie ci, co wybrać, byś czuł się w tym najlepiej.

jak testować perfum 2

Wiele osób, pierwsze co robi po wejściu do perfumerii. To od razu szuka konkretnej marki. W Polsce, w szczególności, jeśli chodzi o zapachy męskie. To największą popularnością, cieszą się zapachy Hugo Bossa, oraz Armaniego. Ze względu na to, że marki te są przez wielu uważane za jedne z lepszych. Dlatego też perfumy tych marek zaliczają się do bestselerów sprzedażowych. Co niedokonań jest czymś korzystnym, jeżeli chodzi o perfumy. Ponieważ bardzo dużo osób morze pachnieć tak samo, jak my. Dlatego warto dawać szanse innym marką. I niekoniecznie kierować się gustem innych osób lub nieopartą chęcią lansowania się.

 

o.36663

 

jak testować perfum 3

 

Do testowania perfum używa się tak zwanych blotterów. Są to specjalne kartonik, do testowania perfum. Zanim postanowimy przesterować perfumy na skórze, warto najpierw użyć do tego właśnie botterów. Miejsce na skórze jest dość ograniczone, a poza tym testowany przez nas zapach niekoniecznie może przypaść nam do gustu. Dlatego, zanim zdecyduję się zaaplikować perfumy na naszą skórę. Warto najpierw sprawdzić ich zapach przy użyciu blottera, by uniknąć towarzystwa nielubianego przez nas zapachu.

 

jak testować perfum 4

W przypadku perfum pierwsze wrażenie nie jest tym, co możemy poczuć podczas noszenia ich w ciągu dnia. Dlatego warto dać perfumom chwile, by mogły spokojne zwietrzały. W ten sposób nie tylko sprawdzimy trwałość, ale również zobaczymy jak, uwalniaj się poszczególne nuty zapachowe, testowanego przez nas zapachu. Dlatego warto zabrać ze sobą blotter, na którym testowaliśmy dany zapach. By po kilku godzinach sprawdzić trwałość oraz zachowanie zapachu. Dobrym sposobem jest też poproszenie o próbkę interesującego nas zapachu. By sprawdzić, jak zapach zachowuję się na skórze w ciągu dnia.

 

valentino uomo fragrance lg

 

jak testować perfum 5

 

Pewne jest, że nie da się przetestować wszystkich perfum jednego dnia. Najlepiej jest testować maksymalnie trzy różne zapachy, nie więcej. Nasz nos też musi odpocząć, by uniknąć wymieszania się nut zapachowych. Najlepiej jest przetestować jeden zapach, chwile poczekać. A następnie przetestować kolejny. Dość dobrym pomysłem, jest testowanie perfum w rano, gdy w perfumerii nie unosi się aż tak dużo zapachów, jak ma to miejsce po południu, lub w ciągu dnia. Zdecydowanie ułatwi ci to wyselekcjonowanie idealnego zapachu.

jak testować perfum 6

Nasz nos bardzo łatwo przyzwyczaja się do zapachów. Dlatego też, jeżeli bardzo długo używamy jakiegoś zapachu. Nawet jeśli jest on bardzo trwały, to przestajemy go czuć. Dlatego warto dać nosowi odpocząć. I co jakiś czas zmienić używany przez nas zapach na inny. Dzięki temu unikniemy przyzwyczajenia się naszego nosa do konkretnego zapachu. I z miłą chęcią będziemy wracać do naszych ulubionych perfum.

 

Dior Homme Intense City Fragrance Campaign Robert Pattinson

 

Mam nadziej, że artykuł ten pomoże ci podczas testowana, i wyboru idealnego zapachu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tematyce perfum oraz męskiego stylu. To zapraszam cię na mój newsletter, gdzie znajdziesz więcej na ten temat. Na sam koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć ci udanych zakupów.

Serdecznie pozdrawiam

 

signature