PERFUMY MIESIĄCA, BOSS BOTTLED

 

Co jest wyznacznikiem sukcesu ? Dla jednych sukces to ostatni ze szczebli kariery zawodowej, dla innych zaś definicję sukcesu, stanowi osiągnięcie wielkiego bogactwa, czy po prostu zdobycie sławy. Jednak co określa sukces perfum ? Przyznam się, że dość długi czas miałem problem z określeniem wyznacznika sukcesu, którym mógłbym skalować perfumy. Bo w końcu, po czym poznać, że dany zapach odniósł sukces ? Po ilości sprzedanych sztuk ? Po tym ze stały się bestselerem ? Czy po tym, jak długo utrzymuję się na rynku ? Myślę, że każdy z tych czynników jest w jakiś sposób istotny. Jednak dla mnie, najważniejszy jest ten ostatni. Czyli, że tak to ujmę długowieczność zapachu.

Rynek perfum ciągle ewoluuje, zmieniają się trendy, zmieniają się konsumencie, i zamieniają się również zapachy. Wiele marek notorycznie wydaje nowe kompozycje lub tez odświeża te, które już cieszą się dość sporym sukcesem. Jednak nie wiele jest zapachów, które przez lata nie schodzą z afiszy, wciąż ciesząc się popularnością i ogromnym zainteresowaniem. Może w świecie damskich perfum, istnieje dość sporo długowiecznych perfumy. Tak w przypadku męskich perfum, takich zapachów jest naprawdę nie wiele. Są to między innymi zaprezentowany w 1974 roku zapach Givenchy Gentelman. Ponadczasowa świeżość zapachu Aqua di gio, którą możemy cieszyć się od 1996 roku. I oczywiście ponadczasowy klasyk, zachwycający swoją elegancją, czyli zapach Boss Bottled z 1998 roku. Któremu dzisiaj postanowiłem przyjrzeć się nieco bliżej. By sprawdzić, co to takiego sprawiło, że zapach ten może cieszyć się ogromną popularnością po dziś dzień ?

 

PERFUMY MIESIĄCA O ZAPACHU

 

Jak już powyżej wspomniałem, zapach Boss Bottled zastał zaprezentowany światu w 1998 roku. Autorem tej kompozycji jest Annick Menadro, autorka takich zapachów jak Hypnose Lancome, Calvin Klein Obsessed, czy Armani Attitude. Zapach Boss bottled to bardzo subtelna i niezwykle elegancka kompozycja, która z jednej strony jest świeża, lecz z drugiej zaś delikatne akcenty piżma sprawią, że jest ona przyjemnie otulająca. Zapach należy do grupy drzewno-przyprawowych kompozycji zapachowych i w nutach głowy znajdziemy, śliwkę, jabłko, mech dębowy, cytrynę oraz bergamotkę i geranium. Nuty serca stanowią zaś, mahoń, goździk, a także cynamon. Zapach oparty jest o bezę, w której skład wchodzi cedr, drewno sandałowe, oliwka, wanilia i wetyweria. Dla mnie w zapachu najbardziej wyczuwalna jest delikatna woń wanilii uzupełniona o bardzo energetyzująca cedr. Oczywiście kompozycja ta występuje w wersji wody toaletowej.

 

BOSS BOTTLED 2

 

Zapach Boss bottled jest jednym z najbardziej popularnych zapachów, jeśli chodzi o męskie perfumy marki boss. Perfumy te są również znane, jako boss szary myślę, że ze względu na kolor flakonu. W ciągu swojej 22-letniej kariery zapach ten doczekał się kilku wariacji, a nawet na swoje 20 urodziny został odświeżony i na rynku pojawiała się wersja Boss Bottled 20th Anniversary Edition, w odświeżonym opakowaniu, natomiast skład zapachu pozostał niemieniony.

 

af239e65680e12633aff97aa4423f213

Fot: pinterest.com 

 

Jeśli mam być z wami szczery, to przez dość długi czas uważałem, że zapach ten jest za mało interesujący. Dopiero w 2016 miałem swój pierwszy kontakt z tym zapachem i jak to często bywa, ocenianie zapachu po flakonie było dla mnie zgubne. Ponieważ mimo faktu, iż zapach to klasyk nad klasykami, to jego kompozycja ma w sobie to coś, co sprawia, że nie sposób jest się nim znudzić. Zapach jest bardzo subtelny i niezwykle delikatny, wiec sprawdzi się świetnie, szczególnie do noszenia na co dzień. W zawodach gdzie jednak bardzo intensywne zapachy nie są mile widziane. Boss bottled sprawdzi się świetnie na przykład do biura, ponieważ buduję on swego rodzaju poczucie profesjonalizmu, które będzie bardzo pozytywnie odebrane szczególnie w środowisku biurowym. Myślę też, że inspiracją do powstania tego zapachu było właśnie swego rodzaju środowisko biznesowe, w którym to zapach ten świnie się sprawdzi.

 

PERFUMY MIESIĄCA FLAKON

 


W przypadku zapachu boss bottled sam flakon jest prawdziwą legendą. Prosty i minimalistyczny flakon pozostaje niezmienny od samego początku. Też sama nazwa zapachu, a mianowicie boss bottled w dosłownym tłumaczeniu oznacza boss w butelce, więc myślę, że w przypadku tego zapachu sam flakon odgrywa bardzo istotną rolę. O flakonie tym, nie ma się co za dużo rozpisywać, jego prosta i minimalistyczna bryła jest niezwykle elegancka i świetnie odzwierciedla to, co znajduję się w jej wnętrzu. W przypadku najbardziej podstawowej wersji zapachu flakon jest przezroczysty a zawarta w nim substancja, nadaję mu bardzo delikatny żółty kolor. Zależnie od późniejszych wersji zapachu, sama bryła flakonu pozostaje niezmienna, natomiast flakony równią się pomiędzy sobą kolorem i dopiskiem do nazwy zapachu np.: Boss Bottled Intense. Mnie osobiście flakon przypadł go gustu. Mimo faktu, iż widziałem już o wiele ładniejsze flakony. To jego minimalistyczna i bardzo elegancka bryła doskonale obrazuję to, co znajdziemy w środku. Więc jest to jak najbardziej na plus.

 

PERFUMY MIESIĄCA OGULNA OCENA

 

Boss bottled to zdecydowanie klasyka klasyków. Mimo swojej niezwykle delikatnej woni jest to zapach, który nigdy się nie nudzi. Jak już pisałem, kompozycja ta świetnie sprawdzi się do użytku codziennego i też jest to zapach, który doskonale zaadaptuję się w wielu sytuacja. Świętnie sprawdzi się na przykład w pracy, jak i doskonale nada się na wieczorne wyjście czy nawet randkę. Nie jest to zapach, który odstrasza ani nie jest to też kompozycja, który zostawia za sobą ogon. Więc w przypadku osób, które lubią bardzo intensywne uderzające w nos zapachy, to w ich przypadku boss bottled może być po prostu zbyt nudny. Aczkolwiek jak już wspomniałem w asortymencie marki Boss, znajdziemy kilka wariacji na temat klasyku. Więc jeśli wolimy bardziej intensywne zapachy, to myślę, że boss bottled Night, oraz boss bottled Infinity będą dla nas lepszym rozwiązaniem.

 

FEAThugo MAIN

Fot: robbreport.com

 

To, co mnie najbardziej urzekło w zapachu boss bottled, to oczywiście jego uniwersalność, ale też i fakt, iż tak naprawdę jest to zapach, który mimo upływającego czasu, nigdy nie wyjdzie z mody i praktycznie zawsze znajdzie zwolenników. Jednak z drugiej strony, że tak to ujmę zapach ten jest transparenty i to jest jego ogromną wadą. Kompozycja ta jest na tyle delikatna, że czasami trudno jest ją wyczuć. Dla mnie jest to dosyć dużą wadą, ponieważ jestem zwolennikiem nieco bardziej intensywnych kompozycji. Natomiast myślę, że niektórym ta transparentność, może się po prostu się podobać. Co do trwałości zapachu, to zapach ten jest trwała, natomiast jest on na tyle subtelny, że czaszami miałem wrażenie, jak by go nie było, natomiast sekundę później jego woń jednak docierał do mojego nosa. Więc dość trudno jest mi tu określić mniej więcej przedział czasowy, w jakim ów zapach się utrzymuję. Natomiast mam wrażenie, że w przypadku tego zapachu, trwałość to drugorzędna sprawa. Zapach ten ma po prostu być i niema za bardzo rzucać się w nos. O czym zresztą świadczy już sama delikatność tej kompozycji. Więc tutaj też nie liczyłem na jakieś zaskakujące wyniki.

 

pODSUMOWANIE

 

Co tu dużo pisać, zapach boss bottled to po prostu klasyk. Śmiało może rzec, że sekret sukcesu zapachu boss bottled leży w jego prostocie. Ponieważ właśnie mimo faktu, iż zapach ten jest naprawdę prosty, to jednak ma w sobie to coś, co sprawia, że z chęcią się do niego wraca. I mimo iż miałem okazję testować już kilka wersji zapachu boss bottled. To jednak mimo to, właśnie ta najbardziej podstawowa wywarła na mnie najbardziej pozytywne wrażenie. Zawsze w podsumowaniu, wspominam o cenie, więc zapach ten występuje w 4 pojemnościach, i za 50 mililitrów zapłacimy około 130 złotych, za 100 mililitrów natomiast około 180 złotych, i w największej pojemności, czyli 200 mililitrów zapach ten kosztuję około 220 złotych. Więc można powiedzieć, że jest on dość tani jak na statystyczny przedział cenowy w perfumeriach. W związku z faktem, iż posiadam dość sporo perfum, to ja nabyłem ten zapach w pojemności 30 mililitrów za cenę 109,90 złotych. Byłem pozytywnie zaskoczony wydajnością zapachu, ponieważ to 30 mililitrów starczyło na półtora miesiąca użytkowana. Mimo iż teraz przerzuciłem się na inny zapach, to i tak po półtora miesiąca zostało mi jeszcze trochę tego zapachu. Więc jeśli chodzi o wydajność, to czuję się naprawdę pozytywnie zaskoczony. Moja ocena tego zapachu to 6 w skali 10-stopniowej.

 

Przetestuj sam zapach Hugo Boss Bottled – tutaj.

 

To tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy wpis, mam nadziej, że ta recenzja pomoże ci w poszukiwaniu zapachu doskonałego. Oczywiście ciekami mnie również twoja opinia na temat tego zapachu. Dlatego też będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nią w komentarzu. No i oczywiście jak zawsze na sam koniec nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić cię na mój newsletter, gdzie znajdziesz więcej na temat perfum oraz szeroko pojętego męskiego stylu.

 

Serdecznie pozdrawiam.

 

signature