WSZYSTKIE PRAWDY I KŁAMSTWA NA TEMAT PERFUM

 

Od momentu, gdy rynek perfum stał się naprawdę ogromny. Wokół perfum pojawiło się również wiele faktów i mitów, a nawet błędnych legend, które uważamy za zgodne z prawdą. Przygotowując się do tego artykułu, postanowiłem wykonać drobny Research, w środowisku internetowym, i znalazłem tam naprawdę wiele różnorakich poradników, odnoście testowania i stosowania perfum, które niekoniecznie są zgodne z prawdą. Istnieje bardzo dużo niepoprawnych sposobów testowania perfum, które niestety, ale wiele osób nadal praktykuje, i uważa je za jak najbardziej poprawne.

Na temat perfum, krąży również wiele faktów i mitów. Co, do których nie mamy do końca pewność, co jest prawda a co mitem. Mimo iż są one niepoprawne. Stały się tak popularne, iż mimo braku ich skuteczności, są one stosowane przez naprawdę spore grono osób. Mam naprawdę ogromny problem, z zatytułowaniem tego artykułu. Ponieważ jest on czymś na kształt, artykułu dotyczącego ciekawostek na temat perfum, ale również obalę w nim parę bardzo ciekawych mitów. I sprzedam ci kilka ciekawych trików, co do najbardziej efektownego stosowania perfum. Tak by towarzyszyły ci one, jak najdłużej, w ciągu całego dnia.

 

MNTP1


Jedną z takich najciekawszych ciekawostek, na temat perfum. Jest to, że na każdym z nas, ten sam zapach może pachnieć inaczej. Każdy z nas posiada inne rodzaj skóry, na którym to zapachach będzie w inny sposób oddziaływać. Dlatego też często możemy spotkać się z sytuacją, że jeżeli na przykład podoba nam się perfum danej osoby. To gdy natrafimy na ten sam zapach w perfumerii, straci on swój pierwotny urok. Tego typu sytuacja, zdarza się również w podczas testowania zapachu za pomocą blottera. Gdzie po aplikacji perfum na naszą skórę i odczekaniu kilku chwil, zapach będzie pachnięć nieco inaczej.

 

 raw ef2afec28f81be3fd57ac9672f643921

 fot: billionaire.com

 

Każdy z nas, posiada również inny nos, i inne gusta zapachowe. Dlatego też czasami niektórym nawet bardzo świeży zapach, może wydawać się naprawdę ciężkim i mdlącym. Zapachy postrzegamy również w inny sposób między innymi dlatego, że każdy z nas, może być bardziej wyczulony na poszczególne nuty zapachowe występujące w danych perfumach. Wskutek czego będą one dla nas przeważać w konkretnej kompozycji i dlatego też będziemy postrzegać ją inaczej niż inne osoby.

 

MNTP2

 

Ciekawostka już była, teraz czas na mit. Jednamy z największych mitów co do tematyki perfum, jest to, że kawa neutralizuje ich zapach. W wielu perfumeriach, przy półkach z perfumami, znajdziemy małe słoiki z ziarnami kawy. Które po przetestowaniu kilku zapachu, teoretycznie powinno się powąchać, by zneutralizować zapach perfum, które wcześniej testowaliśmy. Jest to mi. Ponieważ zapcha kawy, jest równie intensywny, jak zapcha perfum. Wskutek czego kawa podrażnia nasz węch tak samo, jak perfumy. Więc wąchanie kawy podczas testowania perfum mija się z celem. Najlepiej jest, by jednego dnia przetestować maksimum trzy zapach. Dzięki czemu będzie nam o wiele łatwiej wyselekcjonować najlepszy dla nas zapach.

 

MNTP3

 

Mimo iż o testowaniu perfum przygotowałem już kiedyś bardzo treściwy wpis. To uznałem, że warto napomnieć o tym również w tym wpisie. Wybranie właściwego odpowiedniego zapachu, to dość długi proces. Jest to uwarunkowanie między innymi tym, iż perfumy mają to do siebie, że ich zapach ewoluuje podczas noszenia. I tak naprawdę ten sam zapach po kilku godzinach noszenia, będzie pachnieć zupełnie inaczej niż kilka chwil po aplikacji. Osobiście polecam testować perfumy w następujący sposób. Najlepiej jest zaaplikować zapach na nadgarstek i pozostawić go tam na kilka godzin. Jeżeli uznamy, że testowany przez nas zapach nam odpowiada, to możemy śmiało wrócić do perfumerii, by go nabyć. Jeżeli chcemy troszeczkę przyspieszyć proces wyboru perfum, możemy testować jednocześnie dwa różne zapachy, na naszych nadgarstkach. Jeden na lewym, drugi na prawym. W ten sposób zdecydowanie łatwiej będzie nam wybrać z dwóch różnych zapachów. Pamiętaj jednak, by zapamiętać jakie zapachy obecnie testujesz. Najlepiej jest to po prostu gdzieś zapisać, by nie przechodzić całego procesu testowania od nowa.

 

MNTP4

 

Mimo iż wiele osób uważa to za jak najbardziej poprawne i wskazane działanie. To niestety, ale jest to błąd. Aplikując perfumy w miejscu nadgarstków, nie powinniśmy ich pocierać. Ponieważ może to spowodować zwarzenie się nut zapachów. Pocieranie o siebie nadgarstków, może również doprowadzić do podrażnień skóry. Jednak mimo to nadgarstki, stanowią jedne z lepszych miejsc, jeżeli chodzi o testowanie perfum.

 

MNTP5


Używanie perfum, w niektórych sytuacjach, nie jest wskazane. Między innymi nie powinno się używać perfum, na przykład wybierając się na plaże. Gdzie jesteśmy narażenia na bardzo silne promieniowanie słoneczne. Dlatego zdecydowanie, odradzam stosowanie perfum, jeżeli mamy zamiar się opalać. Jednym z podstawowych składników perfum, jest alkohol. Który to wystawiony na intensywne promieniowanie słoneczne, może doprowadzić do podrażnienia skóry, a u osób o wyjątkowo bladej skórze, perfumy wystawione na promieniowanie słoneczne mogą spowodować, powstanie przebarwień skórnych.

 

maxresdefault

fot: profumeriepiselli.com

 

Dlatego, jeśli mamy świadomość tego, że sporo czasu spędzimy w dość intensywnym słońcu. To warto zrezygnować z aplikacji perfum na skórę. Natomiast jeśli niekoniecznie chcemy rezygnować z użycia perfum. To możemy niewielką ilość rozpylić na nasze ubranie przed jego założeniem. Jednak warto pamiętać, że nie należy tego robić w przypadku bardzo delikatnych tkanin, takich jak na przykład jedwab czy kaszmir.

 

MNTP6

 

Perfumy mają jedną naprawdę niezwykłą moc. Mianowice, są w stanie poprawić nasze samopoczucie. I może być to spowodowane z dwóch różnych czynników. Pierwszym z nich, to poprawa samopoczucia na przykład poprzez typ zapachu. Między innymi Latem, o wile lepiej czujemy się, używając świeżych zapachów. Które poprawiają nasze samopoczucie poprzez orzeźwienie. Perfumy mogą poprawić nasze samopoczucie, na przykład przywołując pozytywne wspomnienia, z naszego życia. Jednak warto pamiętać, że kij ma dwa koncie. I tak samo, jak dane zapachy mogą przywołać u nas pozytywne wspomnienia, tak też niektóre mogą zadziałać zupełnie na odwrót, przywołując wspomnienia, o których raczej wolelibyśmy zapomnieć.

 

MNTP7

 

Wiele osób, świadomie lub też nieświadomie. Wylewa na siebie zbyt dużą ilość perfum. A wcale nie jest tak, że czym więcej na siebie wylejemy, tym też dłużej będziemy pachnieć. Na trwałość perfum, ma wpływ wile równych czynników. Poczynając od rodzaju, czy jest to woda perfumowana, czy woda toaletowa. Poprzez jakiego to rodzaju skóry posiadaczami jesteśmy. Perfumy, zdecydowanie dłużej utrzymują się na skórze tłustej. Aż po sam skład zapachu. Na pewno, jednym wielkim mitem, jest przymus wylewania na siebie litrów perfum, z nadzieją na dłuższe utrzymanie się zapachu.

 

dolce gabbana fragrances the one men perfume

fot: dolcegabbana.it 

 

Tak naprawdę, w tym wszystkim chodzi o to, by perfumy aplikować świadomie, w odpowiednich miejscach. Zdecydowanie lepiej jest zaaplikować mniejszą ilość zapachu, która będzie budować wokół nas swego rodzaju tajemniczości. Zresztą, jak już wcześniej wspomniałem. Co nos, to tez inny odbiór danego zapachu. A na rynku są perfumy, które poprzez swoje agresywne nuty zapachowe, mogą doprowadzić znajdujące się w naszym towarzystwie osoby, nawet do bólu głowy. Dlatego warto pamiętać, by z ilością perfum raczej nie przesadzać.

 

Mam nadziej, że dzisiejszy wpis w jakiś sposób cię zainspirował. Niezmiernie ciekawi mnie również, jakie ty znasz ciekawostki, oraz mity na temat perfum. Oczywiście, na sam koniec nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić cię na mój newsletter, gdzie znajdziesz więcej wartościowych informacji, z zakresu stylu, oraz perfum.

Serdecznie pozdrawiam

 

signature