O TYM, JAK POPRAWNIE ZAWIĄZAĆ KRAWAT

 

Krawat jest jednym, z najstarszych. A zarazem najdługowieczniejszych elementów, męskiej garderoby. Nosiło się go kiedyś, nosi się go dziś. I prawdopodobnie w przyszłości również będziemy go nosić. Krawat, od zawsze stanowił synonim męskiego stylu, i ponadczasowej elegancji. Dobrze dobrany i zawiązany jest w stanie ożywić nawet najbardziej pospolity garnitur. Poczciwy prosty krawat doczekał się nawet szeregu różnych wariacji. Tak też, na rynku możemy spotkać różne modele, w różnych wzorach i kolorach, a współcześnie nawet wykonane z dość nietypowych materiałów.

Mimo naprawdę wielkiej różnorodności, na rynku krawatowym. To i tak jest to jeden z tych dodatków. Do których mężczyźni są nadal dość sceptycznie nastawieni. Mało który mężczyzna lubi nosić krawat. Zwykle, jeśli już ma go założyć. To wymaga tego sytuacja. Praca, ważna uroczystość, czy egzamin. Zwykle właśnie z tych powodów mężczyźni decydują się założyć krawat. Sam odnoszę wrażenie, że mało który mężczyzna po prostu lubi nosić krawat. Zwykle mężczyźni, traktują go jak zbędny dodatek. Którego jedynym zadaniem jest uwierać przy szyi. Negatywny stosunek mężczyzn do krawatów, z resztą bardzo łato zauważyć. Większość mężczyzn, nie przywiązuje do krawatu jakiejś większej wagi. Jest, bo jest, a najlepiej, jeśli w gule by go nie było. Co przejawia się licznymi modowymi gafami, w jego noszeni. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każdy musi uwielbiać krawaty. Natomiast, gdy już musimy go założyć. Warto byłoby, chociaż wyeliminować kilka naprawdę błahych i mało estetycznych błędów. Do których popełniania, ma skłonność bardzo duże grono mężczyzn.

 

KRAWA

 

I tutaj powiem szczerze, wielu mężczyzn notorycznie popełnia dwa te same błędny. A mianowicie, jedni mają skłonności do zbyt luźnego węzła. A inni zaś do zbyt mocnego. Co gorsza, na obie sytuację, nie ma jednej prostej konkretnej recepty, jaką można by zastosować. A w każdym razie ja, owej recepty na razie nie znam. Zwykle do szerszego węzła, mają skłonność mężczyźni, którzy wiążą krawat na tak zwany węzeł windsorski. Który z reguły, prezentuje się mało estetycznie przy szyi. Sprawia on wrażenie bardzo grubego, mało estetycznego węzła. Który obciąża całą stylizację. O wile lepszym będzie węzeł prosty. Nazywany tez „Na cztery”. Jest to o wiele prostszy węzeł. Który pasuje do każdego typu kołnierza. Mało z tego jego asymetryczny i wysoki węzeł, wydłuża optycznie szyje.

 

NA CZTERY 1

Fot: Pinterest.com

 

Według mnie węzeł na cztery jest o wile lepszym rozwiązaniem. Jego asymetryczność i prostota, nadaje stylizacji takiego smaczku. Całość prezentuje się wtedy bardzo stylowo i nowocześnie. Ten typ węzła sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli wiążemy krawat, warto pamiętać również o mały, ale jakże widocznym i mało estetycznym detalu. Łezka, bo to o tym detalu mowa. Owa Łezka to nic innego jak, małe wgłębienie tuż pod węzłem. Mały niepozorny detal, a jednak sprawia, że nawet prosty przeciętny krawat. Staje się naprawdę przyciągającym uwagę dodatkiem.

 

KRAWA2

 

Jeśli jesteśmy już w wątku tego, jak powinno się, wiążąc i nosić krawat. To nie sposób jest pominąć jednego karygodnego błędu. Który jest notorycznie popełniany przez naprawdę ogromne grono mężczyzn. Poluzowany pod szyją krawat nie tylko mało estetycznie wygląda. A jest również bardzo niechlujny. Jeśli nosimy krawat, to niezależnie od tego, czy nam się podoba, czy nie. Koszula powinna być zapięta na ostatni guzki. A krawat powinien być zawiązany pod samą szyją. O tej reguły nie ma odstępstw. Niezależnie czy nam się to podoba, czy nie. Jeśli już zawiązany pod szyją krawat. Stanowi dla nas prawdziwą udrękę. To o wile lepiej będzie z niego zrezygnować. Jeśli mamy taką możliwość oczywiście.

 

KRAWA3

 

Kolejnym elementem, jeśli chodzi o właściwy dobór krawatu. Będzie jego odpowiednia szerokość. Może wydawać się to dziwne. Ponieważ z reguły większość krawatów na rynku mieści się w przedziale od 7 do 9 cm, jeśli chodzi o szerokość. Jeśli chodzi o prawidłowy dobór krawatu. To poprawna szerokość krawatu. Powinna być zbliżona do szerokości klap marynarki. Głównie chodzi tu o estetykę. W końcu bardzo wąski krawat. I marynarka z szerokimi klapami, będzie prezentować się komicznie nieprawdaż. Sam osobiście odradzam noszenie bardzo wąskich krawatów. Ponieważ ten rodzaj krawatów jest bardzo problematyczny i nie każdy wygląda w nim dobrze. Swego czasu, wielu projektantów lansowało modę na bardzo wąskie krawaty. Jednak o ile na bardzo szczupłych i wysokich modelach, wyglądały one dobrze. Tak w przypadku nieco masywniejszych męczysz, o szerokiej klatce piersiowej. Wąskie krawaty wyglądają bardzo komicznie.

 

SZERKOSĆ 2

Fot: Lyst.com

 

Na rynku, możemy spotkać również bardzo szerokie krawaty. Których szerokość mieści się w granicach od 9 do 12 cm. Jednak dziś raczej są one już rzadkością. Wymierającym krawatowym gatunkiem. Szerokie krawaty sprawdzają się w przypadku osób o bardzo tęgiej budowie ciała. Gdzie nawet standardowy krawat będzie sprawiał wrażenie zbyt wąskiego. Jednak szczerze mówiąc, jest to, najważniejszą zasadą, jaką należy się kierować podczas wyboru odpowiedniej szerokości krawatu. Będzie, o czym już wyżej wspomniałem dopasowanie go do szerokości klap. I tak naprawdę kierowanie się tą zasadą wystarczy. Jednak mężczyźni o specyficznej budowie. Na przykład bardzo szczupli bądź bardzo tędzy. Powinni dopasować szerokość krawatu do sylwetki. Jednak to temat na inny artykuł.

 

KRAWA4

 

Jeśli chodzi o długość krawatu. To wielu mężczyzn popełnia jeden standardowy błąd. Mianowicie często zawiązują oni krawat zbyt krótko lub też zbyt długo. Zasada głosi, że krawat powinien sięgać do połowy paska. Będzie to wtedy, optymalna długość. Jednak co przyszło mi zauważyć. To niektórzy mężczyźni, mają skłonność do wiązania krawatu zbyt wysoko. Co bardzo nieestetycznie się prezentuje. Jedynym odstępem od tej reguły będą spodnie o bardzo niskim stanie. W ich przypadku krawat nie musi sięgać do paska.

 

DŁUGOŚĆ

Fot: Lyst.com

 

Natomiast w przypadku spodni o wysokim stanie. Krawat może przekraczać linię paska. A jest to nawet wymagany efekt. Gdyż zbyt krótko zawiązany krawat, wyglądałby bardzo groteskowo. Jednak szczerz mówiąc, na żywo nie widziałem, by ktoś nosił spodnie o wyskoki stanie do klasycznego prostego garnituru. O ile swego rodzaju trend na tego typu spodnie przyszło mi zobaczyć na instagramie. Tak myślę, że jednak mało który mężczyzna zdecyduję się na takie rozwiązanie. Jednak uznałem, że warto, jest poruszyć każdy aspekt poprawnego doboru krawatu. A nóż może ktoś jednak zdecyduje się na ten typ spodni.

 

Mam nadziej, że artykuł ten był dla ciebie wartościowy. Niezmiernie, ciekowi mnie również. Jakie są twoje doświadczenia, jeśli chodzi o noszenie krawatu. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli podzielisz się nimi w komentarzu. Oczywiście jak zawsze na sam koniec. Zapraszam cię również, na mój newsletter gdzie znajdziesz więcej, na temat wszech pojętej tematyki męskiego stylu.

Serdecznie pozdrawiam.

 

signature