JAK POPRAWINIE DOBRAĆ BUTY DO GARNITURU ?

 

Buty, od lat są czymś więcej, niż tylko zwykłam dodatkiem. A śmiało, można by rzec, że stanowią one najważniejszą część, całego stroju. Proste, klasyczne, eleganckie obuwie. Od lat stanowi, coś więcej niż tylko zwykły dodatek. Podobno, nawet buty są w stanie zapewnić nam nawet poczucie bezpieczeństwa. W końcu nie bez przyczyny kobiety najchętniej posiadałyby ich setki jak nie miliony. Buty, są również o tyle wyjątkowym elementem naszego stroju, że jeżeli będziemy, o nie właściwe dbać. To na pewno potowarzyszą na spokojne nawet kilkanaście lat.

Osobiście uważam, że na butach nie warto oszczędzać. Jak już wcześniej pisałem, jeżeli właściwie o nie zadbamy, to spokojne będą naszym długoletnim towarzyszem. Dobre jakościowo buty, to zdecydowanie jedna z lepszych inwestycji, jeśli chodzi o naszą garderobę. Jednak, co nam po najdroższej parze butów, gdy źle dobrane są w stanie zaprzepaścić całą naszą stylizację. Dlatego warto, mieć przynajmniej podstawową wiedzę, o ich właściwym dopasowaniu do reszty naszego stroju. Wiec, mimo iż o butach już co nieco pisałem. To jednak uznałem, że warto byłoby przygotować coś, o ich właściwym doborze względem garnituru. Ponieważ zajarzyłem, że jednak często wielu mężczyzn ma z tym jednak mały problem.

 

JPDBDG1

 

W większości przypadków, prawidłowego doboru kolorystycznego, oscylujemy pomiędzy obuwiem czarnym, o brązowym. Bardzo często, możemy spotkać połączenie granatowego garnituru, wraz z jasnobrązowymi butami. I to połączenie jest jak najbardziej poprawne. Jednak warto mieć świadomość tego, że czym kolor obuwia jest jaśniejszy, tym też posiada on mniejszą formalność. Dlatego, jeżeli wkładamy granatowy garnitur, w bardziej formalnej wersji, na przykład z białą koszulą, i gładkim krawatem. Warto w tym przypadku. Postawić na ciemniejszy odcień brązu lub też buty czarne. Które jak najbardziej będą pasować do granatowego garnituru.

 

jak dobrać buty do grnituru

 Fot: suitsupply.com/ryłko.com

 

Jasnobrązowe buty, oczywiście pasują do granatowego garnitur, jednak jest to połączenie o mniejszym stopniu formalności. I warto o tym pamiętać. Ponieważ są to buty które, zdecydowanie lepiej będą wyglądać, w codziennej wersji granatowego garnituru. Na przykład, w nieco jaśniejszym odcieniu granatu, lub też z mniej formalnymi dodatkami, na przykład z kolorową poszetką, i wzorzystym krawatem.

 

JPDBDG2

 

Garnitur szary jest równie uniwersalny, jak garnituru granatowy. Jednak często przez wielu, jest postrzegany, jako mniej elegancki. Co jednak jest błędne, ponieważ szary garnitur, może być równie formalny, jak garnitur granatowy. Poprzez dobór odpowiednich dodatków. Oczywiste będzie, że pasującego do szarego garnituru kolorem obuwia, będą oczywiście buty czarne. I jak najbardziej, będzie to połączenie poprawne. Jednak też tak samo, jak w przypadku, gruntowego garnitur, czarne obuwie sprawdzi się w jego formalnej odsłonie.

 

 jak dobrać buty do grnituru 2

 Fot: suitsupply.com/ryłko.com

 

Niestety, ale w przypadku szarości, nie mamy, aż tak wielkiego pola do popisu, jak w przypadku granatowego garnituru. Ponieważ niestety, ale kolejnym i ostatnim kolorem obuwia pasującego do szarego garnituru. Jest ciemny brąz. I na tym nasze pole do popisu się kończy. Ponieważ wszelkie inne odcienie brązu, z szarym garniturem, będą raczej mało estetycznie wyglądać. A tego raczej chcielibyśmy uniknąć.

 

JPDBDG3


Jeżeli jesteśmy na temat, właściwego doboru obuwia do garnituru. Co o oczywiście, po właściwym doborze kolorystycznym, warto również wspomnieć o wyborze właściwego modelu obuwia. Wydawać by się mogło, że eleganckie buty, to po prostu eleganckie buty, proste skurzane, nic szczególnego. Jednak męskie modele obuwia, możemy również podzielić względem jego formalności. A tych jest kilka. Najpopularniejszym modelem butów dostępnych na ryku, będą wiedenki, szerzej zwane jako Oksfordy. Jest to, najbardziej formalny rodzaj obuwia. Jednak, mimo to dość uniwersalny. Ponieważ sprawdzi się doskonale, zarówno w strojach wieczorowych, jak i w formalnych wersjach codziennego garnituru.

 

jak dobrać buty do grnituru 3

 Fot: shipton.com

 

Kolejny model męskiego obuwia do garnituru. To Angliki, nazywane również derby. Ten model obuwia słynie przede wszystkim, z niższego stopnia formaliści. Dlatego swoje miejsce, znajdzie na pewno, w połączeniu z codziennym garniturem. Notabene, buty te fenomenalnie wyglądają w odcieniu właśnie jasnego brązu. Ich kolejną zaletą, jest fakt, że świetnie w pasują zestawów koordynowanych.

 

jak dobrać buty do grnituru 4

 Fot: chinaprices.net

 

Ostatnim już model obuwia, jakie możemy założyć, do garniturów w tych bardziej formalnych wersjach, bo nimi kieruje się, piszą ten artykuł. To oczywiście Monki. Klasyczne byty, o charakterystycznym zapięciu, na dwie klamerki. W Polsce popularność tych butów z roku na rok wzrasta. Jednak decydując się na ten model obuwia, warto mieć jednak światowość, tego, że jest on dość nietypowy. I jednak do bardzo formalnych garniturów, polecałbym jednak proste klasyczne buty na sznurówki. Natomiast Monki, na pewno znajdą swoje miejsce w garniturach w codziennej odsłonie.

 

jak dobrać buty do grnituru 5

 Fot: ebay.co.uk

 

 

Mam nadzieje, że dzisiejszy wpis będzie dla ciebie pomocny, podczas dopasowania odpowiedniego obuwia do garnituru. Natomiast, jeżeli chcesz więcej wartościowej wiedzy z zakresu mody, oraz męskiego stylu. To zapraszam cię do lektury innych moich artykułów oraz na mój newsletter, gdzie znajdziesz więcej na ten temat.

Serdecznie pozdrawiam.

 

signature