DLACZEGO MATERIAŁ MA ZNACZENIE ?

 

Materiał to jeden z ważniejszych czynników. Na który powinniśmy zwrócić uwagę, robiąc zakupy. Jednak wiele osób kupuje, pod wpływem impulsu, patrząc wyłącznie na wzór, oraz krój produktu. Zupełnie niezwracająca uwagi, na materiał, z jakich został on wykonany. To błąd, ponieważ materiał zadecyduje przede wszystkim, o komforcie noszenia ubrań, ale również decyduje o tym, jak długo posłuży nam dany element garderoby.

O dziwo materiał to jedna z kluczowych rzeczy, jaka powinniśmy uwzględnić podczas robienia zakupów. Sama jakość oraz skład materiału, w dużej mierze decyduje, o komforcie noszenia danego elementu garderoby Co przede wszystkim da się odczuć latem, gdy męczy nas upał. Dlatego tak ważne jest, by umieć wyselekcjonować poszczególne rodzaje materiałów, tak by nie tylko był one komfortowe podczas noszenia, ale również mogły dłużej i więcej wytrzymać. Rodzajów materiału jest dość sporo. Możemy spotkać ubrania uszyte z kaszmiru, bawełny, czy jedwabiu. Często też spotkamy się z informacją, o znajdujących się w ubraniach domieszkach. Które mają poprawić wytrzymałość materiału. Jednak, jak wybierać i selekcjonować materiały ? O dziwo, może wydawać się to skomplikowane, ale wcale tak nie jest. Dlatego też przedstawi ci kilka kluczowych zasad, które warto zastosować podczas zakupów. Tak by ubrania, które kupujesz, były komfortowe podczas użytkowania, oraz posłużył ci jak najdłużej.

 

 

TKANINA

 

Materiały, a właściwie tkaniny możemy podzielić na dwie grupy. Czyli naturalne, do których zaliczmy między innymi wełnę, bawełnę, jedwab. Oraz materiały syntetyczne, czyli wytwarzane chemicznie, między innymi poliester, i elastan. Które są jednymi z najchętniej stosowanych, przez niektóre koncerny odzieżowe. Rodzaj skład oraz pochodzenie materiał, często decyduje o cenie produktu. Nie bez przyczyny materiały pochodzenia naturalnego. Między innymi jedwab, do najtańszych nie należą. Jednak materiały syntetyczne, są jednymi z najtańszych, tkanin dostępnych na rynku. Jednak są też najbardziej szkodliwymi i mało komfortowymi tkaninami dla naszej skóry. Między innymi dlatego tak warto mieć wiedzę na temat tkanin, by zawsze muc podejmować właściwe decyzje zakupowe. A przede wszystkim zadbać o komfort noszenia.

 

TKANINA 2

 

O dziwo podczas pierwszej przymiarki, może wydawać się nam, że przymierzam przez nas rzecz, jest dość wygodna i miła w dotyku. Jednak to wcale nie oznacza, że jest to materiał pochodzenia naturalnego. Dlatego tak ważne jest spoglądanie na matkę. Ponieważ to tam dopiero ujawnia się prawdziwy skład tkaniny. A co właściwe ma Wpływ na wygodę eksploatacji danego produktu. Właśnie materiał i o dziwo, mimo iż nie da się często wyczuć różnicy pomiędzy materiałem syntetycznym a naturalnym. To skład chemiczny tej, że tkaniny wyjdzie podczas noszenia. Największą różnicę, między tkaniną syntetyczną a naturalną, Możemy wyczuć podczas noszenia jej latem. W czasie upałów nasza skóra, sam zaczyna, się chłodzi poprzez pocenie. Jednak nie Każdy materiał zapewni nam cyrkulację powietrza. Materiały syntetyczne nie oddychają tak dobrze, jak materiały, pochodzenia naturalnego, co może doprowadzić do zaparzenia się naszej skóry. A kontakt potu z tkaniną syntetyczną może doprowadzić do jej zniszczenia. A z kolei składniki chemiczne, znajdujące się w tej tkaninie mogą wywołać podrażnienia, oraz alergię na naszej skórze. Dlatego, w szczególności latem warto zadbać o to, by nadać materiały pochodzenia naturalnego. Jednak wcale nie musimy rezygnować, z noszenia materiałów syntetycznych. Osobiście, staram się, jak mogę by rzeczy w mojej, szafie były wykonane z naturalnych tkanin. Jednak czasem jest to niemożliwe. Dlatego też mam prostą zasadę. Warto starać się by koszula, spodnie, czyli rzeczy, które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, były wykonane z tkanin naturalnych. Natomiast do okryć wierzchniej możemy już sobie pozwolić na domieszki. Mimo tej zasady i tak najlepiej będzie postawić na tkaniny wykonanie w 100% z tkanin naturalnych. By bez względu na porę roku. Zawsze czuć się komfortowo, tak by nie pozwolić naszej skórze się zaparzyć. Czasem warto wydać Więcej, Ale czuć się lepiej.

 

TKANINA 3

 

Zdarzają się przypadki, gdzie domieszek tkanin syntetycznych nie da się uniknąć. Mimo to niekoniecznie musi być czymś niekorzystnym. Jedną z popularniejszych domieszek syntetycznych, którą możemy spotkać poza poliester, jest elastan. Jednak o dziwo dość poważnie brzmiące nazwy elastan, jest najbezpieczniejszą dla naszej skóry tkaniną syntetycznym, a właściwe domieszką. Elastan możemy przede wszystkim spotkać w bieliźnie, czy w obcisłych spodniach. Elastan odpowiada, za przyleganie tkaniny do naszego ciała. Bez domieszki elastan sama bawełna, zachowywała się podobnie jak zwykły T-shirt. Co podczas noszenia, w szczególności, jeżeli chodzi o bieliznę, mogłoby nam sprawić nie lada problem. Dlatego, też nie musimy zbytnio przejmować się 5% domieszką elastan, w naszej bieliźnie. Elastan niejet niebezpieczny dla naszej skóry. Ponieważ, w porównany do domieszki poliestru. Domieszką elastan to wyłącznie jedno włókno na kilka włókien wełny lub bawełny. Dlatego materiały z domieszką elastanu, nadal umożliwiają cyrkulację powietrza, oraz komfort noszenia.

 

TKANINA 4

 

Jedną z naczelnych wad każdego materiału, jest zużywanie się. I mimo iż wydawać by się mogło, że materiały syntetyczne powinny wolniej się niszczyć. To wcale tak nie jest, materiały syntetyczne dość łatwo zniszczyć, prasowanie, pranie, czy samo noszenie. Bardzo niszczyć materiały syntetyczne. Włókna poliestru można bardzo łatwo zniszczyć, podczas prasowanie. Ponieważ ciepło żelazka, nawet na najniższej temperaturze, może doprowadzić do przystąpienia materiału. Co w przypadku materiałów naturalnych raczej rzadko się zdarza. Kolejnym rodzajem tkanin syntetycznych, który bardzo łatwo zniszczyć. Jest wełna syntetyczne. Którą ma jedną zasadniczą wadę. Lubi uleczyć się w praniu. Wełna syntetyczne jest czuła na ciepłą wodę. Co może doprowadzić do zniszczenia się materiału. Materiały syntetyczne, Często też bardzo szybko tracą kolor, mimo najostrożniejszego prania. Naturalna właściwe zadbana tkanina, zdecydowanie dłużej żywotne, niż tkaniną syntetyczna.

 

Czasem, warto dopłacić. By mieć lepszy komfort noszenia. Oraz pewność, że nasze ubrania posłużą nam o wiele dłużej. Mam nadziej, w jakiś sposób objaśniłem ci, jak ważne jest selekcjonowanie materiałów. Pamiętaj, o tym, by przede wszystkim patrzeć na skład. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, o modzie i stylu. To zapraszam cię na mój newsletter. Gdzie znajdziesz więcej na ten temat.

Serdecznie pozdrawiam

 

signature